Південна Корея презентувала новітню балістичну ракету малої дальності під назвою Hyunmoo-5. Це гігантська протибункерна ракета, бойова частина якої сягає кілької тонн.
Як повідомляє Defense Express, ця ракета має корпус завдовжки 20 метрів і бойову частину масою 8 тонн, що робить її найпотужнішою неядерною зброєю у світі. Якщо зменшити бойову частину до 1 тонни, дальність польоту може перевищити 5500 кілометрів, що дозволяє їй досягати дальності, подібної до ракет середньої дальності. Швидкість польоту Hyunmoo-5 може досягати 10 Мах. Її називають “ракетою-монстром”.
Ракета є новою розробкою. Випробування відбулися влітку 2024 року. Вона призначена для знищення підземних об’єктів. Для створення цієї потужної ракети Південна Корея пройшла тривалий шлях, який тривав понад 30 років і супроводжувався залученням іноземних технологій та поступовим зняттям обмежень з боку США. Перші ракети південнокорейської розробки NHK-1 і NHK-2, створені на основі американських ракет Nike Hercules у 1970-х, мали дальність до 250 км і вже зняті з озброєння.
Сучасна ракетна програма Південної Кореї почалася в 1990-х роках із розробки ракет Hyunmoo-2 з дальністю від 300 до 800 км. Вона розвивалася в рамках двосторонніх домовленостей зі США, які поступово знімали обмеження на дальність південнокорейських ракет.
Існує теорія про схожість Hyunmoo-2 з російським комплексом “Іскандер”, однак інші джерела вважають, що Hyunmoo-2 могла бути розроблена на основі ізраїльської LORA, а візуальна подібність пояснюється функціональними вимогами, а не технологічним запозиченням.
Військовослужбовці та їхні родини можуть оформити пенсію через Пенсійний фонд або силові відомства залежно від…
Порушення правил військового обліку під час воєнного стану може обернутися не лише штрафом, а й…
У Великій Британії вперше народилися вісім дітей, зачатих за допомогою екстракорпорального запліднення з використанням ДНК…
Водії постійно шукають способи знизити витрати пального. Один із найефективніших — рух з оптимальною швидкістю.…
У США розробляють новий спосіб видобутку літію, який може зменшити залежність від китайських рідкоземельних мінералів.…
Щомісяця до лав Збройних сил України приєднуються приблизно тридцять тисяч військовозобовʼязаних. Про це розповів народний…