В останній день літа 2024 року, 31 серпня, російські терористи вдарили по Харкову авіабомбою Грім-Е1 (Гром-Э1). Це не нова розробка росіян, але ця зброя була модифікована останнім часом, щоб і надалі атакувати цивільні об’єкти в Україні.
Ці снаряди використовувались і раніше, наприклад, в Донецькій та Харківській області. Наприклад, атакувавши Мирноград у березні цього року.
Таким чином росіян хочуть підвищити ефективність свого терору проти українців.
Що таке бомба Грім-Е1, які в неї характеристики та дальність ураження – читайте на Фактах ICTV.
Грім-Е1 була створена на базі радянської ракети Х-38. Фактично, ця зброя є гібридом плануючої бомби та ракети.
Про перше застосування цієї авіабомби у російсько-українській війні стало відомо у березні 2023 року.
Вперше цей засіб ураження був представлений на міжнародному авіасалоні МАКС-2015.
Авіабомба Грім-Е1, на відміну від звичайних плануючих бомб, має реактивний двигун, що дозволяє збільшити дальність ураження.
Крім того, снаряд Грім-Е1 має в конструкції осколково-фугасну модульну бойову частину з контактним детонатором. Окрім стандартної уламково-фугасної частини, декларувалась й розробка у термобаричному виконанні з можливістю висотного підриву.
Переносити зазначений снаряд можуть МіГ-35, Су-34, Су-35, Су-57 і гелікоптери.
Ракета-бомба Грім-Е1 для наведення використовує інерціальну та супутникову системи навігації. Перша демонстрація боєприпасу відбулась у 2015 році. Станом на 2019 рік було повідомлено, що випробування Грім-Е1 завершені.
Примітно, що для цієї авіабомби максимальна дальність ураження залежить від того, як високо та швидко летить носій снаряда. Відповідно, як зазначають у Defence Express, показник у 120 км реалізується, якщо вірити деклараціям розробника – російської корпорації Тактичне ракетне озброєння, при скиданні з висоти 12 км та швидкості 1600 км/год.
– При менших показниках польоту дальність цілком може бути меншою, на що також вказує ілюстрація до презентації “Гром-Э1” в якій дальність ураження при скиданні з висоти 5 км складає близько 35 км, – йдеться у повідомленні.
Водночас оглядачі вказують, що з огляду на малу кількість фото та відео літаків з Х-38, ця ракета залишається у РФ малопоширеною.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…