Росія представила систему протиповітряної оборони “Крона-Е”, призначену для захисту критичної інфраструктури, зокрема нафтопереробних заводів, від атак українських безпілотників. Це свідчить про зміну стратегії ППО країни, пише військовий експерт, політолог Майкл Пек для 19FortyFive.
Росія розробила нову систему спеціально для захисту державних і промислових зон. За даними розслідування Радіо Свобода та інших аналітичних груп, з вересня 2024 року по лютий 2025 року збитки від атак на енергетичну інфраструктуру РФ склали 714 мільйонів доларів.
Найпоширенішою ціллю були нафтосховища. За цей період було успішно уражено 27 нафтогазових об’єктів. Аналіз Reuters за березень 2024 року вказує на скорочення нафтопереробних потужностей Росії на 15%.
Попри енергетичне перемир’я, Росія побоюється продовження ударів по її інфраструктурі, включаючи не лише нафтопереробні заводи, а й хімічні та збройові підприємства. У відповідь було створено “Крона-Е”.
“Система ідеально підходить для захисту важливих державних об’єктів, спеціальних вантажів у складських зонах, стратегічних комунікаційних споруд та міської інфраструктури”, – йдеться на сайті виробника, концерну “Калашников”.
На графіках видно восьмиколісну бронемашину з вежею, обладнаною шістьма ракетними трубами та додатковими боєприпасами. Представники компанії підкреслюють, що “Крона-Е” призначена не для фронту, а для захисту критичних цивільних об’єктів.
Система, ймовірно, базується на мобільному ППО-комплексі “Сосна”. Вона не використовує класичний радар, а оснащена оптико-електронними системами з тепловими камерами. Водночас “Крона-Е” матиме два малі радари для виявлення низьколітаючих загроз, таких як безпілотники. Вона буде оснащена новітніми ракетами 9М333 з інфрачервоним наведенням і 9М340 з лазерним керуванням, що мають дальність від 5 до 8 км. Система може інтегруватися з іншими ППО для автоматичного знищення цілей.
Деякі аналітики вважають ці ракети “сирими й недоопрацьованими”. Використання зенітних ракет малої дальності для боротьби з дронами ефективніше, ніж застосування дорогих комплексів “земля-повітря”. Але війна показала, що атакуючій стороні дешевше використовувати безпілотники, ніж оборонцям їх збивати.
Пек підсумовує:
“Krona-E також показує, що країни тепер повинні захищати свою критично важливу інфраструктуру та промислову базу від безпілотників так само, як війська на фронті. Більше безпечних зон немає”.
Насправді, ані Дональд Трамп, ні Володимир Путін та Олександр Лукашенко не є консерваторами, які сповідують…
Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які й дня не можуть спокійно прожити без…
Тарифний режим президента США Дональда Трампа не лише спричиняє обвальні збитки на фондових біржах. Дочірня…
Незабаром споживачі можуть побачити в платіжках збільшені нарахування. Це пов'язано з перерахунком тарифу на важливу…
Українці шоковані погодними примхами — значне похолодання та сніг не відповідають очікуванням від квітня, особливо,…
Управління освіти Шевченківської РДА завершило тендер з будівництва одноповерхового підземного укриття на 300 осіб. Будівництво споруди…