Німеччина і Франція створять танк зі штучним інтелектом

Німеччина і Франція підписали угоду на шляху до спільного створення нового танка MGCS. Особливістю проєкту є те, що фахівці планують запровадити штучний інтелект в модель нового покоління. Меморандум про взаєморозуміння. 26 квітня 2024 року міністр оборони ФРН Борис Пісторіус та його французький колега Себастьєн Лекорню підписали у Парижі.

Як передає Mind, документом передбачено рівний розподіл обов’язків між оборонними підприємствами двох країн. За словами міністра оборони ФРН Борис Пісторіуса, це дуже важлива віха. Він зазначив, що спільний проєкт Німеччини та Франції було запущено ще в 2017 році.   

Борис Пісторіус зазначив, що це не “модернізація старих танків”, а щось нове. Він пояснив, що в проєкті буде використовуватися штучний інтелект. За його словами, це “явна якісна перевага у плані можливостей.   

Очікується, що Німеччина та Франція ці танки приблизно в 2040 році. Крім франко-німецького холдингу KNDS, у проекті братимуть участь Rheinmetall, Thales та багато інших компаній. 

Танк із ШІ в Ізраїлі

Слід зазначити, що це не перший випадок, коли створюється військова техніка зі штучним інтелектом. Зокрема, восени 2023 року Ізраїль представив бойовий танк нового покоління Меркава, і він також використовує штучний інтелект. Танк оснастили ще й контрольованим електронікою озброєнням. Крім того, фахівці оснастили його багатьма сенсорними екранами й датчиками штучного інтелекту для швидкого збору даних. 

“Танк міститиме бойовий шолом, який носитимуть командири, що дасть їм змогу отримувати бойові дані під час оперативних дій, дозволяючи здійснювати огляд на 360 градусів ззовні танку, рухаючи головою”, – розповіли в ЗМІ. 

ШІ на війни в Україні

Голова фонду “Повернись живим” Тарас Чмут зазначав, що штучний інтелект “трансформує застосування тієї чи іншої техніки озброєння”. При цьому експерт зауважив, що у короткотерміновій перспективі ШІ не здатен змінити перебіг війни.

“Багато команд, які працюють над оптичними системами навігації, системами автозахоплення, розпізнавання і донаведення на ціль. Що ще можна було б робити? Скажімо, автоматизувати застосування FPV і мінімалізувати там людський чинник. Але на кожному з етапів є купа питань, проблем, і не так все суперпросто, як може здаватися. Завжди на будь-яку дію з’являється протидія. Це одвічна боротьба броні й снаряду”, – зазначив Тарас Чмут.

Розповідалося про те, що у Силах оборони штучний інтелект використовується. Проте це переважно стосується не зброї, а допоміжних або оборонних систем. Зокрема, йдеться про такі сфери:

  • Розвідка місцевості та виявлення загроз
  • Аналіз великих обсягів даних
  • Системи управління бойовими діями
  • Логістика і планування операцій.
Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago