У Європі обговорюють ініціативу введення миротворчої місії в Україну, однак уже на початку переговорів виникли розбіжності. До того ж обраний президент США Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, що не буде відправляти війська в Україну.
Тож європейські країни обговорюють відправку військ в Україну в разі припинення вогню або мирної угоди, повідомляє видання Reuters.
“Переговори під керівництвом президента Франції Еммануеля Макрона знаходяться на ранній стадії, але вони вже виявили розбіжності щодо можливих цілей і мандату такої місії – і навіть мудрості порушувати це питання зараз”, — зазначає видання.
Також загрозливим є те, що Київ залишився у війні на задньому плані.Тож європейські лідери хочуть уникнути враження, що президент Росії Володимир Путін вважає, що настав час для переговорів і що він зможе зберегти свої здобутки на полі бою. В Європі зазначають, що зосереджені на збільшенні військової та економічної допомоги Україні, і не бачать ознак готовності Путіна до переговорів.
При цьому деякі офіційні особи за лаштунками обговорюють, як європейські країни можуть забезпечити гарантії безпеки для України, в тому числі за допомогою сил у десятки тисяч солдатів на українській землі. Такі сили підвищать ризик прямої конфронтації з Росією та розтягнуть європейські війська, чиї запаси зброї були виснажені через пожертви Україні та які звикли значною мірою покладатися на підтримку США у великих місіях.
“Трамп виключив участь американських військ у забезпеченні припинення вогню та наполягав, що європейці повинні будуть відігравати цю роль самостійно на переговорах з Макроном і президентом України Володимиром Зеленським у Парижі 7 грудня, за даними двох джерел. Це може означати розгортання європейців в Україні, незалежно від того, чи отримає Київ гарантію безпеки через приєднання до НАТО, як він сподівається, чи через двосторонні гарантії”, — пише видання.
Також зазначається, що, за словами посадовців, великі європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, можуть сформувати основну частину сил.